Basın Açıklamamız 10.01.2018

Basın Açıklamamız 10.01.2018

HABER TARİHİ: 10 Ocak 2018
9246 Kişi okudu

Çayırova ilçemizde meslektaşımız Dr. Bilal Kemik’in uğradığı fiziksel şiddet için Bugün yapılan sağlıkta şiddet basın açıklamamıza yoğun katılım gösteren sayın meslektaşlarımıza, basın mensuplarına , Kocaeli Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Aynur Karadenizli’ye, Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker’e , KASED Başkan Yardımcısı Hacer Gündüz’e , AHESEN Genel Sekreter’i Dr. Esin Ayfer Çulha Dilkök’e , Birlik Dayanışma Sendikası temsilcisi Dr. Sibel Gören’e , siyasi parti temsilcilerine, sivil toplum örgütlerine ve sayın halkımıza çok teşekkür ederiz.
KOCAELİ AİLE HEKİMLERİ DERNEĞİ YÖNETİM KURULU

 

Değerli Meslektaşlarım.değerli sağlık çalışanları ,değerli sivil toplum örgütlerimiz ve  değerli  basın mensupları ...

            Bugün burada Güzeltepe Aile Sağlığı Merkezinde çalışan Aile Hekimi arkadaşımız Dr. Bilal Kemik'in   2 ocak tarihinde görevi başındayken fiziksel şiddete maruz kalması sebebiyle toplandık. Üstelik doktor beyi darp eden bu şahıs denetimli serbestlikle çıkmış ve bu suçu da ilk kez işlememiş olup tutuklanmamış ve sadece 30 gün ev hapsi cezası almıştır.Yoğun itirazlarımız üzerine dün akşam başsavcılık tarafından tedbiri tutuklama kararı verilmiştir.Can güvenliğimiz tehlikededir.

Sağlıkta şiddet öylesine dayanılmaz hale gelmiştir ki, artık bizler can güvenliğimiz olmadığını bilerek her gün iş yerine gitmekte endişenin yüksek, motivasyonumuzun yok olduğu bu ortamlarda çalışmaktayız.Bu da sonuçta halkın sağlık  hizmeti almasına olumsuz  olarak yansımaktadır.

             Halkımızın sağlığı için ilk başvurduğu biz aile hekimlerine bu tür şiddet uygulamaları son zamanlarda daha da fazla artmıştır.

            Bizler sadece görevimizi yapmak istiyoruz, şiddet görmek istemiyoruz.

           Kocaeli Aile Hekimleri Derneği olarak ,amaçladığımız görevleri sağlıklı bir şekilde yerine getirebilmek için ilimizde ve tüm Türkiye'de hekime yönelik şiddete dur diyoruz.Bu olayı ve tüm şiddet olaylarını kınıyoruz.

Dr Bilal beyin nezdinde şiddete uğrayan tüm sağlık çalışanlarına geçmiş olsun derken , bu olayların son bulması için gereken bize söz verilen ama halen mecliste bekletilen sağlıkta şiddet yasasının acilen çıkmasını bir kez daha ilgililerden talep ediyoruz.

Saygılarımızla ...ÜYE GİRİŞİGoogle Analytics Kodunu buraya koyun